AktualnościKanał Piaskowy, Kanał Cedrowski

21.09.2014 wybraliśmy się na Kanał Piaskowy. Było ciepło i bezwietrznie. Łowiliśmy około5 godzin. Ryby brały niechętnie i bardzo delikatnie. Łowiliśmy nieduże leszczyki, płocie i pojedyncze wymiarowe okonie.

Wnioski z łowienia.

    Najlepsze były najlżejsze zestawy 0,3g. Trzeba było nęcić bardzo skromnie. Warto było zanęcić co najmniej dwa miejsca gdyż brania zaraz po donęceniu ustawały na kilka, kilkanaście minut a podczas ciągłego łowienia z jednego miejsca słabły. Dlatego dobrze było zmieniać linię łowienia. Sprawdziło się nęcenie punktowe jokersem w glinie rozpraszającej i minimalna ilościązanęty spożywczej. Pomimo, że nęciłem wyłącznie kubeczkiem uważam że dobrym sposobem na pierwsze nęcenie byłoby wrzucenie z ręki sporej ilości gliny argile z minimalną ilością jokersa( 50g na 6kg ) i położenie na to kilku kubków gliny ze sporą ilością jokersa oraz jednego kubka czystej zanęty co pozwoliłoby odławiać ryby przez dłuższy czas bez donęcania. Dodanie do kul rzuconych z reki zanęty, zwłaszcza z grubszą frakcją i większą ilością jokersa, rozproszyłoby rybę i utrudniło jej lokalizację przynęty.

     Równolegle na Kanale Cedrowskim odbywały się zawody koła Kokoszki, na których zwycięzca złowił prawie 12kg ryb w tym trzy około kilogramowe liny i sporo ładnych leszczy. Drugiemiejsce zajął zawodnik z wagą 5kg.

    Warto wiedzieć, że na naszych kanałach w tym roku pojawiło się sporo ładnych linów co prawdopodobnie ma  związek ze wzmożoną kontrolą i patrolowaniem straży rybackiej naszego okręgu. Potwierdza to fakt odławiania tego gatunku podczas zawodów oraz wyniki wędkarzy łowiących rekreacyjnie, którzy niekiedy łowią po kilka Ladnych sztuk . Są też tacy, którzy robią to regularnie. Należy jednak wiedzieć, że skuteczne łowienie tego gatunku wymaga odpowiedniego podejścia, a zwłaszcza używania odpowiednio dużych przynęt.

data publikacji: 2014-09-22