AktualnościFestiwal Sportu w Żukowie i III GPx Klubu

4 Października 2014 roku na zbiorniku Łapino Dolne odbyły się zawody w ramach Festiwalu Sportu Żukowo. Organizatorem imprezy był klub WKS Radunia Żukowo. Startowało 33 zawodników z 11 drużyn reprezentujących koła Okręgu Gdańskiego PZW.

Pogoda dopisała, było słonecznie i ciepło, wiał słaby wiatr. Ryby brały dość słabo. Aby zrobić dobry wynik trzeba było łowić za stokiem przybrzeżnym na płaskim dnie czyli w odległości minimum 20m. Zwodnicy łowiący na tyczki i baty mieli problem ze złowieniem czegokolwiek. Do siatek trafiały głównie płocie do 25cm i niewielkie leszczyki. Trafiały się okonie, małe jazie, krąpie i pojedyncze leszcze ok 1 kg. Po zakończeniu łowienia zawodnicy posilili się zupą i kiełbasą z grilla.

Na zakończenie zwycięzcom wręczono nagrody i Puchary ufundowane przez głównego sponsora Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie.

Wyniki zawodów były zaliczane do punktacji ostatniego w tym roku 3 GPx klubu. Najlepsza trójka otrzymała nagrody i wspaniałe puchary ufundowane przez Artura Danielka prezesa klubu.

Ponadto wśród pozostałych uczestników wylosowano upominki.

Zarząd klubu wędkarskiego WKS Żukowo składa podziękowania dla Urzędu Gminy Żukowo za włączenie nas w obchody FESTIWALU SPORTU ŻUKOWO.

data publikacji: 2014-10-10
wyniki