ŁowiskaRzeka Wisła Drewnica

Informacje ogólne i charakterystyka łowiska:

Rodzaj akwenu - rzeka. Szerokość ok 600 m. Głębokość łowiskaod 3m do 8m (13m do brzegu ) Brzeg wyłożony duzymi kamieniami, które w zależności od poziomu wody siegają nawet do 20 m  od brzegu. Róznorodne ukształtowanie dna, ściany, stoki, uskoki, główki podwodne. Wymaga to od wędkarzy odpowiedniego przygotowania oraz dużego doświadczenia. Linia brzegowa prosta aż do samego morza. Brzeg umocowany kamieniami poprzerastanymi trawa. Powyżej kamieni znajduje się łąka. Uciąg od 2g do 30g.  

Gatunki ryb:

Dominujące: Leszcz, Płoć, Krąp, Ukleja, Jaź, Kleń, Okoń, Jazgarz, Babka, 

Towarzyszące: Karp, Pstrąg, Amur, Boleń, Łosoś, Troć

Technika łowienia:

Rzeka zawrze wymaga dokładności i pewności w prowadzeniu zestawu, dlatego tyczka wydaje się najlepszął wędką na to łowisko. Większość zawodników łowi na zawodach na 11-13m tyczki używając płaskich spławików. Nie mozna określić jakiego uciągu mażna sie spodziewać, jest on zależny od wielu czynników.  Łowienie innymi kijam jedynie w ekstremalnych warunkach może przynieść nam sukcesy. Łowienie krótkim batem bezpośrednio za pasem roślinności przy samym brzegu może pomóc uniknąć słabego wyniku.

Zanęta:

Ważnym elementem jest także skład i położenie zanęty. Panuje opinia, że ryby w Wiśle bardzo lubią kastera i białe robaki, szczególnie krąpie i jazie są miłośnikami tych dodatków. Leszcz oczywiście bedzie szukał czerwonych robaków, które siekane trafiają do zanęty. Nie trzeba oczywiście dodawać, że zanęta musi być odpowiednio sklejona  i dociążona, gdyż przy silnym nurcie i dużej głębokości tylko taka zapewni nam sukces.

Dojazd do stanowiska:

Samochodem dojeżdzamy do każdego stanowiska.

data publikacji: 2015-12-11